�vodn� strana


Klub » Historie Boskovské kopané » Nové tisíciletí

2001-2002
Dva velké úspěchy boskovické kopané Postup po 40 létech "A" mužstva do krajského přeboru mužů pod vedením manažera Milana Huzlíka a trenérů Jiřího Vorlického a Bohumila Holého a historický postup žákovských týmů do nejvyšší soutěže této kategorie - Moravskoslezské žákovské ligy pod vedením manažera Jiříího Paděry a trenérů Bohumila Holého, Pavla Černického a Petra Odehnala. Dalším úspěchem je postup nově vybudovaného "B" mužstva mužů pod vedením Miloše Hlaváčka v první sezoně ze IV.třídy do III.třídy okresní soutěže. V mužstvu přípravek se objevila talentovaná Kamila Veselá, pozdější reprezentantka ČR.

2002-2003
O pouhé 2 body nevyšel "A" mužstvu 1. pokus o postup do divizní soutěže pod vedením trenérů Jiřího Vorlického a Bohumila Holého. Jiří Vorlický odchází na přestup do druholigové Jihlavy.

2003-2004
Sezona, v které se podařilo udržet žákům Moravskoslezskou žákovskou ligu. "A" mužstvo pod vedením zraněného hráče Jiřího Vorlického skončilo uprostřed tabulky. "B" mužstvu se těsně nepodařilo postoupit do nejvyšší okresní soutěže.

2004-2005
Změna názvu klubu na 1. FC Boskovice, převod majetku TJ Minerva Boskovice na město, vybudování umělého povrchu na tréninkovém škvárovém hřišti. Postup "B" mužstva do Okresního přeboru mužů, sestup žákovských mužstev do Moravskoslezské divize.

2005-2006
Vysněný postup do divizní soutěže mužů je skutečností! V této sezoně pod názvem FC Nobica Boskovice, vedením trenéra Vítězslava Koldy a především díky v boskovických podmínkách dosud nevídané finanční podpory členů vedení klubu Tomáše Kopeckého a Leoše Davida se povedlo "A" mužstvu postoupit do 4. nejvyšší fotbalové soutěže!!!

2006-2007
Do klubu se znovu vrací bývalý hráč a trenér Jiří Vorlický, kterého tísnivá finanční situace klubu nenechává lhostejným a s jehož jménem začíná nové období boskovické kopané. Vzniká nové vedení klubu v čele s Lubošem Cihlářem. V národním poháru jsme hostili mužstvo prvoligového Slovácka. Konečné 12.místo místo "A" mužstva splnilo stanovené cíle před sezonou - udržení divizní soutěže. Po skvělém 6. místě po podzimní části se však nepodařilo zacelit místo v sestavě po odchodu nejlepšího střelce Jana Havlíčka do druholigového Hlučína na půlroční hostování a ukončení činnosti Dalibora Kocůrka, v posledních 5 utkáních jarní části mužstvo nezískalo ani bod. Jedním z hlavních partnerů klubu se stává Pivovar Černá Hora.

2007-2008
I když se na tuto sezonu vrátil Jan Havlíček, o záchranu účasti v divizní soutěži se tentokrát bojovalo do posledních kol jarní části soutěže. Rezervě mužů se nepodařilo postoupit do krajských soutěží. Trenéry byli v podzimní části Milan Strya, v zimní přípravě Rostislav Václavíček a v jarní části Jiří Vorlický.

2008-2009
Mužstva v této sezoně bojovaly pod změněným názvem klubu na FC Forman Boskovice vstupem generálního partnera klubu Pivovar černá Hora. Za zmínku stojí domácí pohárové utkání s prvoligovým Baníkem Ostrava, na který se přišlo podívat přes 3.000 diváků.

2009-2010
14. prosince 2009 oslavil 90. narozeniny člen klubu a bývalý předseda klubu pan Jaromír Staněk. 25. března 2010 měl 50. narozeniny Jiří Vávra, bývalý hráč a současný vedoucí "B" mužstva mužů. Sestup po 4 sezonách "A" mužstva mužů z divize do krajského přeboru vyvážili výborné výkony mužstva žen a všech mládežnických mužstev hrajících v popředí tabulek. Podařilo se odvrátit finanční zánik klubu s podporou budoucího nového generálního partnera klubu - OKL, a.s Bzenecký ocet.

2010-2011
V květnu 2010 na Valné hromadě bylo schváleno nové vedení klubu a sezona byla zahájena dne 19. června představením projektu "Novým směrem za jasným cílem aneb ke starým dobrým základům se chceme vracet", s generálním partnerem OKL, a.s Bzenecký ocet a novým názvem klubu FC Boskovice. „A“ mužstvo posílili brankáři Petr Švéda a Michal Čech, Jan Havlíček, Jan Koudelka, David Müller, Radek Ošlejšek. Jan Pavel byl výraznou oporou. Bylo zavedeno pondělní relaxační plavání klubu v městském bazénu. Do Síně slávy byli uvedeni Milan Huzlík, Miroslav Levý, Jaromír Staněk a In memoriam Adolf Borek, Ladislav Kalandra, Vladimír Kotrhonz a Zdeněk Neubauer. V anketě fotbalista roku 2010 našeho okresu zvítězil Filip Adamec v kategorii dorostu, Pavel Martínek byl druhý v kategorii mužů. Jiří Vorlický se stal trenérem a zároveň osobností roku. Tyto individuální úspěchy potvrdili i úspěchy kolektivní. „A“ muži skončili druzí v krajském přeboru a postoupili do finále krajského poháru.  „B“ muži skončili v okresním přeboru na 5. místě, ženy v divizní soutěži na 6. místě, starší dorost v krajském přeboru na 5. místě, mladší dorost na 3. místě. „ A“ mužstva žáků skončila na 11. místě (starší), a 9. místě (mladší). Starší i mladší přípravka vyhrála okresní finále. Největší úspěch této sezony zajistilo klubu mužstvo mladší přípravky, které se v této sezoně stalo vícemistry České republiky.

2011-2012

I v této sezoně bylo pro členy klubu zorganizováno relaxační plavání v městském bazénu, podzimní část sezony byla zakončena akcí na hokejovém stadionu, večer bruslení spojený s vepřovými hody. Jarní část této sezony byla provázena radostnými, ale i smutnými událostmi v klubu, a to jak sportovními, tak životními. Třetím místem v anketě Nejlepší fotbalista okresu 2011 potěšil v kategorii mužů Antonín Preč, nejlepším hráčem přípravky se stal Lukáš Vorlický, mladších žáků Jiří Vorlický ml. a osobností fotbalu na okrese Jiří Vorlický st.. Mezi nejlepšími sportovci našeho města bylo vyhlášeno úspěšné mužstvo mladší přípravky. Mužstvo dorostu pod vedením Karla Dvořáka jako první naše dorostenecké mužstvo suveréně postoupilo z 1. místa krajského přeboru do divizní soutěže. Na druhou stranu ukončil spolupráci s naším klubem generální partner OKL a.s. Bzenecký ocet z důvodu neplnění trojdohody ze strany vedení města s klubem. V červnu jsme se rozloučili s Pavlem Starou (48) a Petrem Holcnerem (13), kteří byli našimi členy a zemřeli ve velmi mladém věku.

2012-2013

Poslední sezona pod vedením klubu Jiřím Vorlickým a Josefem Dvořáčkem. Klub ztratil podporu generálního partnera - OKL, a.s Bzenecký ocet a dostal se do finančních problémů. Další příčinou těchto problémů byla nejednotnost názorů vedení města s vedením klubu na dění v našem městě. Podpora města a odchod řady partnerů, kteří finančně podporovali náš klub, přiměly Jiřího Vorlického k rozhodnutí ukončit práci v našem klubu a odešel do FC Zbrojovky Brno. „A“ muži sestoupili z krajského přeboru do krajských soutěží, pod hlavičkou „B“ mužů nastoupilo ve III. třídě okresních soutěží mužstvo Valchova, touto sezonou se rozloučilo s činností mužstvo žen. Dorostenci udrželi svá mužstva v divizi a mládežnické oddíly svá postavení v okrese i kraji. Mužstvo starší přípravky se stalo přeborníkem kraje, když pod vedením trenéra Josefa Vykoukala zvítězilo ve finálovém turnaji v Šardicích. Nejsmutnější zprávy této sezony přišly v lednu a březnu 2013, kdy zemřeli členové klubu Miloš Hlaváček (48) a Jaromír Staněk (93). V březnu byl sportovcem roku 2012 města Boskovic vyhlášen Lukáš Vorlický, trenérem roku Karel Dvořák, mužstvem roku starší dorost klubu. Do Sportovní síně slávy byl uveden In memoriam pan Adolf Borek držitel ceny Dr.Václava Jíry, dlouholetý hráč, trenér a funkcionář našeho klubu, krajského i okresního svazu.

2013-2014

Valná hromada odsouhlasila 10 členný výkonný výbor FCB a ten se počínaje datem 1.7.2013 ujímá nelehké úlohy vyvést fotbal zpět na takovou úroveň, kam historicky patří a kde by ho chtěli vidět jak členové klubu, tak široká fotbalová veřejnost v Boskovicích. V čele výboru stanul nový předseda Radek Stříž - fotbalista, odchovanec boskovické kopané. Dalšími členy se stali: místopředsedové Václav Borek, Antonín Kolář a MuDr.Pavel Menšík, jednatel Mgr.Milan Strya a ostatní členové: Dominik Božek, Jan Hadáček, Oldřich Kovář, Antonín Oujezdský a Jiří Vávra. Struktura týmů byla prakticky zachována. K mužům A přibyli muži B nyní již pod hlavičkou FCB. Dorost měl v soutěžích družstvo starších a mladších dorostenců, žáci 1 mužstvo starších a 2 mužstva mladších a v kategorii přípravek nastupovaly do soutěží celkem 3 týmy. V kase bylo minimum financí a tak mezi hráči, trenéry či funkcionáři zavládl opět ryzí amatérismus. O to větší nadšení do práce bylo od lidí, co klub neopustili cítit. Výsledky po skončení nové startovací sezóny jsou pro všechny tou největší odměnou. A muži zkonsolidovali svůj tým a pod vedením mladé trenérské dvojice Jan Havlíček a Lukáš Martínek obsadili v konečném účtování s perspektivním týmem plným odchovanců či vlastních dorostenců krásné 3. místo v 1.A třídě jihomoravské skupiny A. Muži B s velkým náskokem byli dokonce první ve IV. třídě okresních soutěží a vybojovali si tak postup zpět o třídu výš. Dorostenci trochu doplatili na předčasný odliv hráčů do týmu dospělých. Jejich umístění v moravskoslezké divizi tak rozhodně neodpovídalo ambicím a složení týmu. Poděkování však patří Milanu Stryovi, který po celou sezonu podporoval přechod dorostenců do vyšších věkových kategoriích. V družstvech žáků jsme opět dosáhli výborných výsledků. Starší žáci většinou hráli v neúplném složení a i přesto bojovali v popředí tabulky své třídy. Mladší měli v soutěžích 2 týmy a oba své soutěže jednoznačně vyhrály. Zdá se, že v kategorii mladších žáků se nám rýsuje dobrá fotbalová budoucnost - uvidíme. Trenérsky nám u žáků velice pomohl pan Vladimír Petrů rovněž fotbalista a odchovanec klubu, který v průběhu sezóny mužstvo převzal a navázal tak na tradici vlastních trenérů u mládežnických týmů. Družstva přípravek nedosáhla výrazných úspěchů jako v letech minulých. Vidíme v nich však šikovné kluky, kteří mají fotbalovou budoucnost před sebou. Mládežnické týmy byly pravidelně doplňovány novými tvářemi. Zvláště nábory hráčů do žáků a přípravek nám rozšířily naši fotbalovou základnu. V Boskovicích v letošním roce začalo 100% fungovat motto klubu: FC Boskovice bavíme se hrou - bavíme se fotbalem. Nemohli bychom však tak činit bez podpory města a sponzorů, kteří k nám opět našli cestu zpět a nových, kteří se rozhodli náš klub podporovat. Všem jsme několikrát vyjádřili svůj dík. Jsme si moc dobře vědomi, že bez jejich podpory bychom klub na takové úrovni jen stěží udrželi.

2014-2015

Výkonný výbor pokračoval v započaté práci a pro sezonu 2014/15 navázal spolupráci s fotbalovým klubem 1.SK Prostějov. Ta se odehrávala na dvou úrovních. U mládeže a také u A mužstva dospělých, kde jsme dohodli spolupráci na úrovni tzv. Farem. V praxi to znamenalo možnost výměnu hráčů pro mistrovská utkání ať už směrem z Boskovic do Prostějova či opačně. Prostějovští toho využili zejména na konci podzimní sezony, kdy měli řadu hráčů mimo hru, my jsme v úvodu sezony zařadili několikrát vybrané jednotlivce do sestavy na obsazení problematických postů, avšak v jarní polovině sezony se jednalo spíše o výpomoc sporadickou. Mužstvo již bylo dostatečně konsolidováno a tak toho nebylo ani třeba. Sportovními úspěchy sezony byl bezesporu postup A mužstva do Krajského přeboru. Již 5 kol před koncem bylo o našem postupu prakticky rozhodnuto. Těžko se bude opakovat jarní polovina sezony a naše šňůra 10 zápasů bez ztráty bodu. Další dvě 1. místa obsadila mužstva mladších žáků s A mužstvem v 1. třídě krajské soutěže a s B mužstvem v Okresním přeboru OFS Blansko. Rovněž mužstvo starší přípravky A se stalo přeborníkem okresu Blansko ve své katagorii. I ostatní mužstva však nezklamala. B muži ve III. třídě často potrápili i favority soutěže a nakonec obsadili konečné 6. místo. Dorostenci hrající Divizi soutěž i pro nadcházející ročník udrželi a to je jistě velkým úspěchem. Divize je již velmi kvalitní soutěží. U nejmenších z mužstev přípravek nehodnoťme jejich umístění, ale především zápal a nadšení pro fotbal a těm našim nejmladší rozhodně nechybí. Celkově je nutno hodnotit sezonu 2014/15 jako mimořádně úspěšnou.

2015-2016

Již o letní přestávce se těšili boskovičtí fotbalisté z nově rekonstruované umělky. Vyměnil se trávník a přibyly stožáry umělého osvětlení. Jak je důležité mít tuto náhradní hrací a zejména treninkovou plochu, víme už 10 let, co nám nezjištně hřiště s umělým povrchem slouží. Na konci kalendářního roku fotbalisté svolali valnou hromadu, která potvrdila všechny stávající členy výkonného výboru ve svých funkcích na další, tentokrát pětileté období. FC Boskovice je od roku 2016 dle legistlativy zapsaným spolkem. Co se týče sportovních úspěchů, máme být na co hrdi. A mužstvo jako nováček uhájilo i do další sezony svou účast v Krajském přeboru JmKFS. Pomoc hráčů z prostějovského 1.SK byla v této sezoně minimální a byla řešena zejména na pozici bránkáře. Vzhledem k tomu, že pro sezonu 2016/17 již farmy nebudou existovat dostávali od trenérů další nové příležitosti zejména naši mladí hráči. B mužstvo obsadilo v III. třídě okresní soutěže 1. postupové místo a od nové sezony bude účastníkem Okresního přeboru blanenského okresu. Dorostenecká mužstva starších a mladších dorostenců udržela své pozice v divizní soutěži. Žákovské týmy díky 1. místu v 1. třídě JmKFS starších žáků postoupily do Krajského přeboru. Tak jako už u těchto mužstev bývá čeká i nás v žákovských mužstvech generační výměna, ale máme množství šikovných kluků, kteří si zahrají ve vyšší třídě a jistě to prospěje jejich fotbalovému růstu. Mužstva přípravek starší i mladší mají dostatek talentovaných kluků a nás zejména těší, že po letech přibylo u této věkové kategorii množství trenérů bývalých i současných fotbalistů, kteří jsou zárukou správného vedení dětí této věkové kategorie. Sezona 2015/16 nás znovu utvrdila, že v klubu jdeme správnou cestou a směrem, kterým jsme v létě roku 2013 vykročili.

2016-2017

Mužstvo A mužů se v Krajském přeboru umístilo na 9. místě tabulky. Zejména vydařený podzim nám dal klid i do jarních zápasů a tak jsme neměli žádné sestupové starosti. Rovněž B tým si jako nováček okresního přeboru vedl v soutěži dobře a konečné 9. místo je toho důkazem. Svou úspěšnou sezonu v samotném závěru soutěžního ročníku potvrdil výhrou v Poháru OFS Blansko. Pozitivní proměnou prošlo B mužstvo zejména v jarní části soutěže, kdy stále více prostoru dostávali v týmu perspektivní dorostenci. Dorosty po letech v divizi, díky reorganizaci soutěže sestoupily do Krajského přeboru JmKFS. Tak jako každým rokem dochází u dorostu k hráčské výměně. Hráče věkem dospělé nahrazují věkově mladší. Tentokrát přichází do dorostu hráči ročníku 2002, s kterými jsme zažili řadu krásných fotbalových úspěchů, tak budeme věřit, že se prosadí i v této věkové kategorii. B mužstvo dorostu, kde nastupovali hráči bez věkového limitu starší/mladší vyhrálo v Okresním přeboru okresu Blansko a postoupilo do 1. třídy JmKFS. Tři dorostenecká mužstva v krajských soutěží dávají možnost kvalitní hráčské praxe celému kádru mladších i starších dorostenců a znovu potvrzují o dobré práci v klubu s mládeží. Žákovské týmy starších a mladších žáků se umístily na krásných třetích místech Krajského přeboru JmKFS. Starší žáci se dočkali svého ocenění, když byli vyhlášeni mezi nejlepšími sportovními kolektivy Města Boskovic za kalendářní rok 2016. V mužstvech přípravek či předpřípravek máme dostatek hráčů a co je důležité, stará se o ně dostatek kvalitních trenérů, zejména bývalých fotbalistů FCB.

2017-2018

Tato fotbalová sezona patří výsledkově mezi nejúspěšnější sezony posledních let. A mužstvo mužů se již od podzimu zabydlelo ve středu tabulky a nebylo žádných pochyb, že by mělo mít sestupové starosti. Naopak, jarní výsledky ho zařadily na krásné 7. místo Krajského přeboru. Kádr týmu se stabilizoval, v sestavě už tradičně dostávali příležitost odchovanci klubu a byli do ní stabilně zařazováni hráči dorosteneckého týmu. B mužstvo mužů bylo překvapením okresního přeboru. Jeho 2. místo v tabulce je úspěchem stabilního kádru starších hráčů doplňovaným hráči širšího kádru A mužstva a dorostenci. První zkušenosti s mužským fotbalem v něm získával brankář Jirka Borek, ve svých 15 letech v něm odchytal 9 zápasů a všechny byly vítězné. Výborně fungovala spolupráce trenérů A mužstva a dorostu s vedením B týmu. Starší dorostenci od podzimu drželi první místo v tabulce, jediný bod jim nakonec scházel, aby postoupili do divize. Po zásluze byli oceněni mezi sportovními kolektivy Města Boskovic. Jejich hráči byli zejména v jarní části často přednostně zařazování do sestavy týmu dospělých, kde získávali vyšší herní praxi než v dorosteneckých soutěžích. Mladší dorostenci patřili po celou soutěž do popředí tabulky. Jejich konečné 6. místo je dobrým předpokladem pro dobré umístění i v nadcházející sezoně. V té bychom měli rádi i postupové ambice. Kádr týmu je dostatečně široký, herní praxi získávali tito dorostenci i ve svém B týmu, kde se hraje bez věkového omezení starší/mladší se staršími protivníky. Žákovská sezona byla vydařená, i když se to z pohledu na konečná umístění mnohým nemusí tak jevit. Obě mužstva nastupovala s věkově mladšími hráči a tak 5. místo v tabulce starších žáků a 7. místo jejich mladších kolegů jsou vnímána pozitivně. Od příští sezony startují i B týmy žáků v krajských soutěžích a tak herní praxe celých kádrů mužstev starších i mladších žáků bude pro následující ročník maximální. Hráči mužstev přípravek dělali již tradičně pod vedením množství zkušených trenérů výrazné herní pokroky, zdokonalili se ve svých herních schopnostech a dovednostech a hlavně si fotbalu užívali. Ti vůbec nejmladší překonávali své prvotní herní i výsledkové nezdary. Jejich nadšení, zápal do hry a elán však překvapily i trenéry samotné. Udělali neskutečný pokrok a jejich hra byla více jak překvapující.

© 2014 FC BOSKOVICE. VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ