FC Boskovice - FK SK Bosonohy 2:0 (1:0).

Sestava: Bednář – Müller, Daněk, Václavek, Černý - Stara, Živný, Kolář, Martínek, Preč  – Novák.

Střídali: Hlaváček, Růžička.

Branky: Preč, Novák.

V neděli jsme oslavili Husí slavnosti tím nejlepším způsobem a to završením skvělého víkendu boskovického fotbalu, když áčko navázalo na sobotní úspěchy dorostů a B mužů a porazilo tým Bosonoh.

Napínavá situace se odehrávala už před zápasem, kdy se funkcionáři Bosonoh snažili bojovat s úředním šimlem a napsat do zápisu svého zkušeného borce Šímu, kterému skončil trest, ale počítačový systém ho nechtěl do zápisu připustit. Sportovně jsme počkali, až hostující tým vše telefonicky dořeší a Šíma mohl po boku svých spoluhráčů nastoupit.

Na hřišti jsme však prohráli pouze jednou a to úvodní los, kdy si hosté zvolili stranu tak, aby sluneční paprsky svítily do očí našemu golmanu Bednářovi. Ovšem vzhledem k tomu, že se k němu v prvním poločase přes naši pozornou obranu míč často nedostával, nikterak nám to neublížilo. Naopak hostující golman musel hned v úvodních minutách předvést několik zákroků a jednou spoléhat na pomoc spojnice břevna a tyče. Úvodní gól obstarali Tondové. Lví podíl na něm měl Kolář, který vyslal dalekonosnou střelu, hostující golman míč pouze plácl před sebe, kde druhý Tonda Preč nezaváhal a otevřel skóre zápasu a tímto výsledkem skončil i první poločas utkání. V poslední minutě jsme sice přidali ještě jeden gól Novákem, ale praporek pomezního byl nahoře a tak stav 1:0 zůstal i před odchodem do kabin.

Ve druhém dějství už tak dost důrazně hrající hosté v osobních soubojích ještě přitlačili, ale náš tým už není tím vyjukaným nováčkem, který se nechá podobným stylem hry rozhodit, trpělivě jsme bránili a neustále soupeřovu obranu zaměstnávali brejkovými situacemi. Hosté byli nebezpeční zejména na levé straně útoku a tak trenér Havlíček trochu přeskupil obranné řady a na pravou stranu naší obrany posunul Tondy Preče. A bylo po problému … Své zasloužené trefy se dočkal Jenda Novák, který si za svůj výkon a nasazení gólovou odměnu zasloužil. Tentokrát však Honza vypálil zdálky a typickým angličanem o tyčku pečetil výsledek. Hosté z Bosonoh pak vsadili vše na nákopy dlouhých balonů do našeho vápna, tam však ukazoval náš golman Bednář, kdo je tam pánem. V závěru jsme si pohlídali nulu vzadu a oslavili tak třetí výhru v řadě.

Další zápas nás čeká už ve středu v Komárově, kde se utkáme s domácí Spartou v dohrávaném zápase 15. kola.