�vodn� strana

Starší dorost vítězí v Břeclavi.

MSK Břeclav - FC Boskovice dorost starší 1:4 (0:3).

Šňůru vítězných zápasů našich starších dorostenců se nepodařilo přerušit ani ještě loňskému diviznímu týmu a dosud neporaženému mužstvu v domácím prostředí z Břeclavi. Naši šli do vedení už ve 14. minutě, když Honza Fialou střelou z blízka k tyči překonal břeclavského brankáře. Domácí však měli také své šance. Tu největší zlikvidoval dobře postavený golman Borek, když vychytal hlavičkujícího domácího hráče. Své radosti jsme se dočkali v posledních fázích hry 1. poločasu. Nejprve se střelecky prosadil opět Jan Fiala po samostatném průniku střelou z úrovně penalty a chvíli poté, již v nastaveném čase Vojta Cichra nedal šanci domácímu golmanovi přesnou hlavičkou po centru z boku. Fiala sehrál dobrý zápas, hrál na břeclavského kapitána, s kterým si dokázal bez problémů poradit.

Od počátku 2. poločasu se domácí tým viditelně snažil se zápasem ještě něco udělat. Byli to však naši, kteří nedlouho po zahájení zvyšovali na 4:0 Havelkou. Pokorný se dostal do samostatného úniku, obešel i brankáře, avšak do cesty míče se postavil ještě bránící břeclavský obránce. Odvrátil však pouze znovu k nohám Pokorného, ten našel nekrytého Honzu Havelku, který uklidil míč do prázdné. Domáci stále bojovali. Svého gólu se dočkali v 64. minutě, střelu z vápna zblokovali naši obránci, míč se však šťastně dostal k nekrytému útočníkovi a ten nezaváhal. Od toho okamžiku se naši již soustředili na obrannou hru. Domácí kopali několik standartek, které však nevyřešili dobře a největší jejich šanci zmařil brankář Borek, který se nenechal prostřelit z bezprostřední blízkosti a vyrazil polovysokou střelu. Do konce zápasu chybělo 12 minut a naši si už své vítězství a tři body pohlídali. Tak jako po celý zápas, byl v hlavičkových soubojích nepřekonatelný kapitán Šafr a dobře mu sekundovala celá obrana.

MSK Břeclav - FC Boskovice dorost mladší 3:1 (2:0).

Mladší dorostenci vezou z Břeclavi svoji druhou prohru v soutěži. S mužstvem z čela tabulky jsme dobře začali, chybělo však přesné zakončení. Domácí šli do vedení z pokutového kopu po faulu Radima Štěrby. Golman Svoboda první střelu vyrazil, ale na dorážku už byl krátký. Do poločasu byli úspěšní  ještě jednou, po střele přesně k tyči ze střední vzdálenosti. Naši měli své šance po rohových kopech, ale obrana domácích nám skórovat nedovolila.

Do druhé půle jsme vsadili vše na útok. Hráli jsme pouze na tři obránce. Už v 48. minutě jsme snížili po střele Radima Nesvadby na 1:2, ale dalším slibným šancím už scházelo přesné zakončení. Naopak domácí se dočkali navýšení skóre. Po dlouhé křižné přihrávce nekrytý hráč neměl problém přehodit našeho golmana Svobodu. Do konce zápasu chybělo 10 minut a domácí si svou výhru již nenechali vzít.