FC Ivančice - FC Boskovice 0:4 (0:2).

Sestava: Bednář – Stara, Kolář, Preč, Müller, Horák, Živný, Daněk, Dračka, Havlíček, Martínek.

Střídali: Fiala, Novák, Pokorný, Cichra.

Branky: Živný 2, Havlíček, Martínek

Středeční vložené kolo krajského přeboru jsme odehráli na půdě dvanáctého týmu tabulky Ivančic. A zápas samotný demonstroval momentální psychické rozpoložení obou týmů. Domácí Ivančice šly do zápasu s vědomím, že je případná porážka přiblíží pásmu sestupu, naopak naši přijeli  naprosté pohodě s vědomím dostatečného bodového zisku.

Domácí se do nás pustili s velikým elánem, ale hned naše první šance v 7. minutě skončila gólem, když se Honza Havlíček nejlépe zorientoval v pokutovém území a prokázal instikt kanonýra.

Hned v 18. minutě jsme zasadili domácím druhou ránu, Stara prchl po křídle a přesně našel v pokutovém území Viktora Živného, který chladnokrevně zavěsil na 0:2.

Poté přišly pasáže zápasu, kdy ze sebe domácí vydali všechny síly, zmáčkli nás, ale v koncovce nebyli přesní a několikrát nás podržel Jindra Bednář ... když si vzpomenu na to, jak mu po několika nevydařených zápasech někteří naši příznivci nemohli přijít na jméno, tak dnes s klidem řeknu, že je jedním z nejlepších golmanů krajského přeboru.

V úvodu druhé půle přišla krásná akce našich do otevřené obrany, kdy Tonda Preč dostal míč do střelecké pozice, ale ještě ho poslal Viktoru Živnému, který doslova exhibičně skóroval do prázdné branky. Tento moment domácí srazil definitivně do kolen. Trenér Milan Strya výrazně prostřídal sestavu za mladší hráče, ale na kvalitu hry to nemělo žádný vliv, spíše se naši hrnuli dopředu v touze po dalších gólech. Z několika nadějných akcí se ujala pouze střela Lukáše Martínka zpoza vápna a konečný výsledek tak na světelné tabuli ukazoval 4:0 v náš prospěch.

Výsledek je pro domácí možná krutý, ale tak trochu je to odplata za některé staré vroubky, které u nás Vančáci mají ...

V sobotu přivítáme doma FC Dostu Bystrc. Bude se hrát jednak o body do tabulky krajského přeboru, ale zároveň také o postup do dalšího kola krajského poháru. V tomto případě musí ze zápasu vzejít vítěz. Při nerozhodném stavu se jde ihned na penalty.