FC Svratka Brno - FC Boskovice 1:4 (1:1).

Sestava: Bednář – Kolář, Černý, Vorlický, Daněk, Novák, Dračka,Tenora, Martínek, Müller, Preč.

Střídali: Stara, Havlíček, Cichra, Živný, Hlaváček.

Branky: Kolář, Novák, Havlíček, Živný.

Místy zbytečně vyhecovaný první poločas přinesl především spoustu tvrdých soubojů, které zpočátku hlavní rozhodčí pan Papuga netrestal a s přibývajícími minutami měl plné ruce práce, aby se fotbal nezvrhl v úplně jiný sport. Nepřispěl k tomu ani terén, který byl poznamenán předzápasem starých gard Svratky a Zbrojovky Brno. Na velice nerovném hřišti míč skákal všemi možnými a nemožnými směry a na kombinační hru oba týmy moc myslet nemohly.

Už v desáté minutě se domácímu týmu zranil jeden z hráčů, ale spíše vlastní nešikovností než přičiněním někoho jiného, ve 22. minutě jsme se dostali do vedení, když se ze dvou metrů prosadil dobře postavený Tonda Kolář. V dalších minutách jsme měli míč častěji na svých kopačkách, ve 35. minutě zastavil naši slibnou akci jen za cenu žluté karty svratecký kapitán Bábeĺa. Místo zvýšení našeho náskoku přišlo minutu před koncem poločasu k vyrovnání. Pět našich hráčů nedokázalo ve vápně zabránit dvěma soupeřovým útočníkům ve vstřelení branky. Škoda.

Do druhé půle nastoupil místo Jirky Vorlického Honza Stara, ale na úzkém hřišti se nedokázal prosadit tak, jak jsme zvyklí. Běžela 52. minuta, do rychlého útoku se rozběhl Honza Novák a Bábeĺa ho u autové čáry naprosto nesmyslně a zbytečně fauloval, za což viděl po zásluze druhou žlutou a tedy červenou kartu. (Nejlépe to zhodnotil nejzkušenější a asi také nejlepší domácí hráč Martin Živný, který to zhodnotil jadrně a nahlas: „Čemu se divíš, vždyť tam jdeš jako **rák.“ - Svatá pravda). Poprvé jsme nabídnutou přesilovku využili vlastně hned. Po faulu se k přímému kopu postavil Lukáš Martínek, na jeho centr si naskočil Honza Novák a hlavou poslal míč přesně k zadní tyči. Vedeme. Domácí celek stáhl Živného dozadu, čímž se naší obraně dost ulevilo, domácímu týmu znatelně ubývaly síly a naše lavička začala tahat žolíky. V 61. minutě přišel na hřiště Honza Havlíček a stačilo mu sedm minut na to, aby si z domácích obránců postavil slalomové kuželky a střelou mezi nohama svrateckého brankáře zvýšil na 1:3. A aby toho nebylo málo, v 80. minutě nastoupil Viktor Živný a ten potřeboval jenom dvě minuty k tomu, aby krásným lobem uzavřel skóre sobotního utkání - 1:4.

Absolutorium zaslouží všichni hráči, schytali nespočet ran, naštěstí zápas dohráli bez zranění a bez červené karty. No a aby ta sobota byla úplně dokonalá, tak hlavní cenu v tombole (laserová depilace v hodnotě 10 000,- Kč) vyhrál jeden z boskovických fanoušků (slíbil jsem, že neprozradím jméno, takže to byl K. H.). Svratku jsme prostě vybrali do dna.

Série bez porážky tedy pokračuje dál a je nejlepší pozvánkou na páteční zápas s týmem Mutěnic. Ten začíná v 15 hodin, hráčům i realizačnímu týmu všichni přejeme, ať se jim daří i nadále a vás všechny zveme: Přijďte jim fandit!!! Boskovice do toho!!! Kluci děkujem !!!