SK Olympia Ráječko - FC Boskovice 0:5 (0:4).

Sestava: Bednář – Stara, Kolář, Preč, Novák, Živný, Havlíček, Tenora, Daněk, Fadrný, Martínek.

Střídali: Cichra, Havelka, Závodný, Pokorný, Odehnal.

Branky: Novák, Fadrný, Daněk, Živný, Preč.

Derby jediné a všemi milované začalo tím nejlepším způsobem. Honza Stara se hned v samotném začátku utkání rozeběhl za domácím obráncem a přestože měl domácí bek k míči asi o tři metry blíže, Čutyn ho nejen doběhl, ale i předběhl, sebral míč a přesně vybídl Jendu Nováka ke skórování. Ten jeho nabídku přijal a my vedli hned v první minutě 1:0.

Domácí odpověděli několika nebezpečnými závary, ale skóre se měnilo na druhé straně. Domácí golman první střelu jen vyrazil a po té byl sestřelen vlastním obráncem a Jirka Fadrný měl pohodlnou cestu k navýšení skóre. Tento pro domácí nešťastný, ale námi nezaviněný moment vnesl do domácích řad nervozitu, pocit křivdy a tak zůstalo do konce poločasu jen jedno mužstvo, které hrálo fotbal. Prim hrál muž zápasu Viktor Živný, který nejprve poslal ideální centr na hlavu Michala Daňka a záhy sám zakončil neohrožený průnik a my šli do kabin s vedením 4:0.

Do druhé půle jsem očekával větší aktivitu domácích, ale místo toho přišla další geniální přihrávka Viktora Živného na Tondu Preče a jeho přesné zakončení. Tonda Preč, stejně jako předtím Kuba Tenora museli  po soubojích s domácími hráči opustit bojiště, ale z naší lavičky se kvůli tomu neozývaly žádné zběsilé výkřiky a rozhazování rukama směrem k trojici rozhodčích.

Kluci mi dali nejkrásnější dárek k 45. narozeninám.  Můžu říct jen jedno, jsem hrdý, že mám tu čest podílet se na chodu klubu, který dokáže z vlastních odchovanců postavit tým, který hraje na špici krajského přeboru. Věřím, že přichází doba, kdy právě takto fungující oddíly, které sázejí na práci s vlastními odchovanci budou sklízet ovoce.

Loňský podzim jsme označili jako nedostižný, získali jsme v něm 33 bodů. Nyní jich máme 26 a čekají nás tři domácí duely. Pojďme se už v pátek s Kuřimí poprat o další vylepšení naší bilance.

Pavel Menšík místopředseda FC Boskovice.