�vodn� strana


Klub » Historie Boskovské kopané » Boskovická kopaná v 90. letech minulého století

I.etapa 1991-1996
Po dvaceti letech,kdy se naše A mužstvo pohybovalo mezi I.B třídou a okresním přeborem nastává v tomto období vzestup výkonnosti, s kterým se dostavily i výsledky. Bylo to období, kdy vyzrál velmi dobrý kolektiv dorostenců, který v předcházejícím období vedl Milan Huzlík a právě on přechází společně s touto generací k A mužstvu, ať už jako trenér nebo manažer. Řada dorostenců se vrací z úspěšných hostování ve vyšších soutěžích a tvoří se mužstvo s vyzrálým herním projevem.

Sezóna 1991-1992
A mužstvo se v I.A třídě umístilo na 13.místě, což znamenalo sestup do I.B třídy. U mužstva ukončil svoji činnost hrající trenér Stanislav Ševčík a na jeho místo nastoupil Milan Huzlík.

Mužstvo tvořili: Stanislav Ševčík, Vladimír Ševčík, Petr Bednář, Karel Dvořák, Milan Pečinka, Pavel Sychra, Vladimír Petrů, Jiří Kopecký, Jiří Ertl, Martin Chatrný, Jiří Korčák, Rudolf Hrdlička, Martin Cetkovský, Petr Suchý, Jiří Suchý, Jan Přichystal, Pavel Stara, David Huzlík, Aleš Odehnal, Dalibor Kocůrek, Rosťa Martínek.

V této sezoně hostovali naši hráči v jiných oddílech - Mirek Mervart v Montážích Praha, Michal Tůma ve VCHZ Pardubice a TJ Náchod, Martin Fagulec ve VCHZ Pardubice a Radek Stříž ve Zbrojovce Brno.

B mužstvo hrálo okresní přebor a skončilo na 2.místě za postupující MKZ Rájec-Jestřebí. Trenérem byl Karel Pečinka.

Dorost pod vedením Josefa Ondrucha a Miroslava Levého hrál I.třídu jihomoravské župy a skončil na 2.místě o 6 bodů za postupující Bystřicí nad Pernštejnem. Přitom jasně vedoucí pozici po podzimu ztratil díky tomu, že 4 zkušené hráče uvolnil pro posílení A mužstva (Martin Fagulec, Vladimír Ševčík, Dalibor Kocůrek, Karel Černý).

Žáci pod vedením Vladimíra Kotrhonze, Josefa Dvořáčka a Karla Dvořáka skončili na 4. místě (starší) a na 6. místě (mladší). Úspěšně v této sezoně působilo také mužstvo naši fotbalové přípravky, které trénovali Antonín Kolář a Petr Martínek.

Sezóna 1992 - 1993
A mužstvo po loňském sestupu bojuje v I.B třídě, se konsoliduje a v konečné tabulce je na 3. místě za postupující Veverskou Bítýškou. Do mužstva přišly noví hráči - Radek Hlaváček ze Sokola Vísky na přestup, Miloš Hlaváček z ČKD Blansko na přestup, brankář Rostislav Pekárek ze Sokola Sloup na přestup a Pavel Nečas ze Sokola Sloup na hostování. Odešli Vladimír Ševčík do Sokola Kořenec na hostování. Z vojny se do A mužstva vrátil Jiří Suchý.

B mužstvo hrálo okresní přebor a umístilo se pod vedením Karla Pečínky na 8.místě. Dorost hrál I.třídu JmFŽ a skončil na 10.místě. Trenérem byl Miroslav Levý.

Žáci hráli rovněž I.třídu pod vedením trenérů Kotrhonze, Dvořáka a Dvořáčka. Starší skončili na 12.místě, mladší na 5.místě. Družstvo přípravky vedli opět Antonín Kolář a Petr Martínek. V roce 1993 došlo k reorganizaci výboru oddílu kopané, byl zvolen nový výbor a v čele s předsedou Jaroslavem Dohnálkem.

Sezona 1993 -1994
A mužstvo pod vedením Jiřího Pokoje hraje I.B třídu JmFŽ. Po podzimním vedení dokázalo svůj dvoubodový náskok zvýšit na konečných sedm bodů před druhým Tišnovem. Opět se tak pro Boskovice vybojovala I.A třída. Na tomto úspěchu se podíleli vedle trenéra Pokoje, vedoucího Kalandry a manažera Huzlíka hráči: Jiří Korčák, Rostislav Pekárek, Michal Tůma, Radek Stříž, Jaroslav Semecký, Martin Cetkovský, Karel Černý, Dalibor Kocůrek, Aleš Odehnal, Miloš Hlaváček, Pavel Nečas, Josef Dvořáček, David Huzlík, Jiří Suchý, Radek Hlaváček, Martin Fagulec, Pavel Stara, Martin Chatrný, Petr Bednář.

B mužstvo pod vedením Karla Pečinky a Josefa Ondrucha hrálo okresní přebor a skončilo na 3.místě, což bylo velkým úspěchem rezervy. Na tomto úspěchu se podíleli hráči: Jan Přichystal, Milan Pečinka, Karel Pečinka, Petr Bednář, Pavel Sychra, Rosťa Martínek, Mirek Barák, Antonín Kolář, Rudolf Hrdlička, Leoš Poulíček, Karel Černý, Petr Suchý, Vladimír Petrů, Petr Ondruch, Pavel Smékal, Martin Budiš, Luboš Slezák. Dorost pod vedením Luboše Kudy a Mirka Levého hrál tradičně I.třídu JmFŽ. Konečné 5.místo je úspěchem boskovické mládežnické kopané.

V kádru se objevili tito hráči: Mirek Fuchs, Jan Hadáček, Josef Vondál, Jan Vaněrek, Lukáš Kotouček, Zdeněk Neubauer, Michal Andrlík, Petr Ondruch, Martin Kolář, Honza Pavel, Zdeněk Oldřich, Zdeněk Horák, Jarek Kuda, Honza Látal.

Velice úspěšně si vedli žáci. Pod vedením Vladimíra Kotrhonze skončili starší na 1.místě v I.třidě JmFŽ a pro příští sezonu vybojovali pro Boskovice župní přebor. Mladší žáci skončili na třetím místě a společně se staršími postoupili. V soutěži byla i dvě družstva připravky. Pod vedením Jiřího Paděry, Petra Martinka a Pavla Černického skončilo A mužstvo na 4. místě a B mužstvo na 2.místě okresního přeboru přípravek.

Sezona 1994 - 1995
Podzimní část sezony hrálo A mužstvo pod vedením Jiřího Pokoje, manažera Milana Huzlíka a vedoucího Ladislava Kalandry. Po postupu z I.B třídy se stalo štikou I.A třidy a jako nováček si vedlo velice dobře. Výsledkem bylo 5.místo po podzimní části se ziskem 19 bodů. V zimní přestávce došlo ke změně na místě trenéra. Po Jiřím Pokojovi přichází Jan Nečas z Blanska. Na jaře získalo mužstvo opět 19 bodůa výsledkem bylo celkové 4.místo se ziskem 38 bodů. Celek hrál ve stejném složení jako v minulé sezoně, do mužstva přišel pouze brankář Jan Vafka, který se stal platnou posilou.

B mužstvo pod vedením Karla Pečinky, kterému vypomáhal dlouholetý trenér a funkcionář Antonín Havelka hrálo okresní přebor. Mužstvo bylo doplněno dorostenci Andrlíkem, Neubauerem, Ondruchem, přesto převažovali již starší hráči. Po slabším podzimu a 10.místě přišlo silnější jaro a mužstvo si vybojovalo 6.místo se ziskem 38 bodů. Nejlepším střelcem byl Rosťa Martínek s 8 brankami. Mužstvo před jarní sezonou opustil brankář Jan Přichystal na hostování do Sokola Velké Opatovice.

Trenér Luboš Kuda a vedoucí Miroslav Levý opět vedli dorost v I.třídě JmFŽ. Celek opustili Ondruch, Neubauer, Andrlík a Vondál, doplnění z žákovského mužstva však bylo dostatečné. Na hostování přišel ze Sokola Letovice talentovaný brankář Petr Hlaváček. Mužstvo skončilo po podzimní části na 4.místě a zůstalo na něm i v konečném účtování se ziskem 45 bodů. Nejvíce branek 14 zaznamenal Miroslav Šustr, z toho 12 na jaře. Miroslav Šustr - starší bratr momentálně známějšího Martina Šustra golmana ligové SIGMY OLOMOUC, v mládí neskutečný střelec.

Starší a mladší žáci hráli po postupu župní přebor JmFŽ. Pod vedením trenérů Pokoje a Kotrhonze (starší) a Koláře a Poulíčka (mladší) si jako nováčci vedli velmi dobře. Starší skončili na 4. místě se ziskem 46bodů, mladší o příčku níže se ziskem 50bodů.

Vzhledem k tomu,že po skončení soutěže došlo k rozšíření počtu účastníků Moravskoslezské ligy žáků, dostalo naše mužstvo možnost bojovat o tuto soutěž v kvalifikaci. Výbor oddílu kopané i přes zvýšené finanční nároky na tuto soutěž vzhledem k preferencím mládežnické kopané tuto možnost přijal a odměnou mu byly výborné výkony starších žáků, kteří v kvalifikačním turnaji porazili Žďár nad Sázavou 2:0, Slavičín 3:0. Tím postoupili do nejvyšší žákovské soutěže.

Na postupu se podíleli: Libor Kosička, Pavel Martínek, Zdeněk Maryška, Pavel Rychnovský, Petr Zezula, Jan Havlíček, Patrik Moskal, Petr Marek, Jan Kolář, Vlastimil Staněk, Vlastimil Bárta, Michal Čech, Petr Schon, Jiří Janíček, Miroslav Nečas, Jaroslav Kopecký, Petr Staněk (v polovině soutěže odešel do Boby Brno).

Patrik Moskal - juniorský mistr světa v ledním hokeji Petrohrad 2000.

Jan Kolář - dvojnásobný mistr republiky v ledním hokeji HC Pardubice (2005,2010).

Sezona 1995 -1996
A mužstvo před začátkem sezony opět změnilo trenéra. Jan Nečas dostal nabídku trénovat divizní čKD Blansko a přijal ji. Vzhledem k časové tísni se nepodařilo sehnat nového trenéra a tak se vedení mužstva ujal Milan Huzlík a Oldřichem Střížem starším. Před podzimem přišel do mužstva Milan Kobík ze Sokola Skalice a bylo prodlouženo hostování Jana Vafky. Z mužstva odešel Pavel Nečas, který přestoupil do Moravské Slavie Brno. V lednu se uskutečnil přestup Patrika Mullera z Lipové.

Po úspěchu z loňské sezony nastupovalo mužstvo do soutěže s ambicemi na přední umístění a někde se mluvilo i o postupových možnostech. Po slabším začátku se celek rozehrál a po podzimu skončil na 5.místě se ziskem 22bodů a ztrátou pouhé 4 body na vedoucí Slovan Břeclav.

Před jarní částí byla opět řešena otázka trenéra. K mužstvu se po roční přestávce vrátil Jiří Pokoj, aby se pokusil dohnat manko z podzimu. I přes dobré výkony v jarní části a zisk 32 bodů se však na postupové místo dosáhnout nepodařilo. Celkový zisk 54bodů nás zařadil na 3.místo. Ztráta za postupující Slovan Břeclav činila pouhé 2 body.

V B mužstvu pokračuje hráčská krize. Z dorostu přišel pouze Zdeněk Horák, Honza Vaněrek se po podzimu přestal na hřišti objevovat. Na jaře opětovně zahájil činnost bývalý dorostenec Pavel Fagulec. Problémy mužstva se projevili i na umístění v tabulce. Po podzimu bylo mužstvo na chvostu tabulky. V zimní pauze se chopili trenérské taktovky Ivo Chlup a Luboš Kuda a tradičně lepší jaro přineslo mužstvu 8.místo.

Dorostenecké mužstvo nám v této sezoně udělalo největší radost. Vítězství v B skupině I.třídy JmFŽ znamená postup do župního přeboru. Tento úspěch zavazuje všechny dorostence, aby pokračovali v úspěšné práci. Již pět kol před závěrem soutěže bylo o jejich postupu rozhodnuto a celkový náskok 13 bodů hovoří za vše. V podzimní části vedl mužstvo Luboš Cihlář, který navázal na práci, kterou v minulé sezoně započal Luboš Kuda. V jarní části vedla mužstvo dvojice Milan Pečinka - Josef Rychtařík, vedoucím byl Miroslav Levý.

Na postupu se podíleli tito hráči: Miroslav Fuchs, Pavel Ševčík, Luboš Andrlík, Miroslav Šustr, Jan Pavel, Lukáš Kotouček, Jan Hadáček, Roman Veselý, Zdeněk Oldřich, Jan Dvořák, Jaromír Kuda, Aleš Papoušek, Václav Látal.

Žáci hráli po úspěchu v minulé sezoně nejvyšší žákovskou soutěž moravskoslezskou žákovskou ligu. Od družstva odešel dlouholetý trenér a funkcionář Vladimír Kotrhonz. Starší žáky vedli Miloš Hlaváček a Leoš Poulíček mladší Antonín Kolář. Velkou aktivitou trenérů se podařilo mužstvo doplnit řadou hostujících hráčů, nejvyšší soutěž byla přesto nad jejich síly. Sestup zpět do župního přeboru není však žádnou tragédií. Na konci století a tisíciletí v polistopadovém období se snaží činovníci klubu zvládnout nelehký úkol - financování činnosti klubu v nových podmínkách při neúčasti podniku Minervy Boskovice jako generálního partnera a při zvyšujících se nákladech na chod klubu způsobeném rostoucí životní úrovní celé společnosti.© 2014 FC BOSKOVICE. VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ