◾️FC Boskovice-Letovice – SK Moravská Slavia Brno 4:0 (0:0)

🎯 55′ Fadrný, 70′ Hlaváček, 75′ Pokorný (pen.), 90′ Cichra

Sestava: Bednář – Sychra F. (68′ Marek), Klepáček, Fadrný, Cichra, Paděra, Sychra L. (85′ Najer), Odehnal (78′ Kazda), Sychra D. (46′ Všianský), Pokorný (78′ Minx), Hlaváček

🟨 72′ Pokorný

👉🏻 Druhý domácí zápas v tomto týdnu čekal naše A mužstvo v neděli, kdy k nám přijel tým Moravské Slavie Brno.

Začátek utkání předznamenal, že nebude vůbec jednoduché se dostat do hluboko postavené obrany brněnského týmu. Z počátku byli nebezpečnější hosté, využívali zejména rychlého přechodu do útoku, ve 3. minutě prošel ze strany hostující Baránek, ale v zakončení selhal. O chvíli později doslova vymotal domácí obranu Abdulai, ale taktéž v zakončení selhal, za okamžik si opět dobře hrající Abdulai všiml vysoko postaveného Bednáře, ale jeho pokus skončil nad bránou. Od 15. minuty se hra vyrovnala a bojovalo se zejména o střed hřiště a příliš šancí první poločas nenabídl.

Druhý poločas začali aktivněji domácí a vypracovali si množství standardních situací kolem vápna soupeře. V 53. minutě se k odraženému míči z rohového kopu dostal Paděra, jeho střelu z voleje vyrazil brankář hostí na roh. Při následném rohovém kopu se nejvýše vyšplhal domácí kapitán Fadrný a otevřel skóre – 1:0. V 57. minutě zahrával Paděra standardku, na míč si naskočil Klepáček, ale jeho hlavička skončila jen těsně mimo tři tyče. V 62. minutě se do rychlého brejku dostali hosté, ale nedokázali vyřešit situaci 3 na 3. O minutu později to byli zase hosté, kteří ohrozili svatyni Bednáře, ale ani tentokrát nedokázali využít nadějnou situaci. Na druhé straně ve své šanci selhal Všianský. Po druhé v zápase měnilo skóre v 70. minutě, Pokorný při napadání brankáře vybojoval míč pro Všianského a ten našel lépe postaveného Hlaváčka, který udělal kličku obránci a uklidil míč k tyči – 2:0. V 74. minutě byl nedovoleně zastaven ve vápně Odehnal, a s následnou penaltou si bravurně poradil Pokorný – 3:0. V poslední minutě se ke střele z dobrých 25 metrů odhodlal Cichra, vypustil svoji pravačku a završil tak skóre na 4:0.

Boskovice tak doma tuto sezónu zatím ještě neztratily ani bod, a prodloužily sérii domácích zápasů bez porážky na úctyhodných 19 utkání. 🤩

K dalšímu utkání zajíždí naše A mužstvo v neděli 8.10.2023 do nedalekého Kunštátu, začátek zápasu je naplánován na 15:30.

Tuto sezónu ještě A mužstvo nepřivezlo z venku plný počet bodů, změní se to již tuto neděli?

3 října, 2023