�vodn� strana


Sezona 2021/22 - dorost ML. Umístění v tabulce odpovídá síle týmu.

Již před začátkem sezony jsme věděli, že boje mladšího dorostu nebudou jednoduché. Po kovidové pandemii skončilo několik kluků, navíc z důvodu malého počtu hráčů ve starším dorostu museli být prakticky všichni kluci ročníku 2005 přesunuti do vyšší kategorie a mladší dorost hrál téměř výhradně s ročníkem 2006, který vyšel ze starších žáků. Přesto bylo naším cílem hrát v horní polovině tabulky, jelikož v kádru byli ostřílení hráči, kteří si prošli žákovskou divizí.

V podzimní části sezony jsme skončili na velice solidním pátém místě, i když nutno dodat, že herní projev nebyl vždy optimální. 

Do jarní poloviny soutěže jsme nastupovali prakticky se stejným kádrem, po dvou kolech ale bylo jasno, že je nutno většinu sil soustředit na starší dorost, který bojoval o záchranu. Proto jsme posunuli do staršího dorostu i některé hráče ročníku 2006, kteří do kádru staršího dorostu zapadli a přispěli tak k jejich famóznímu jaru. Mladší dorost tedy dohrával sezonu ještě více oslaben, přesto se kluci v utkáních statečně prali a konečné 7. místo z 15 týmů je odpovídající předváděné hře i kvalitě mužstva. 

Základní kádr mladšího dorostu v sezoně 2021/2022 tvořili: Šimon Bačovský, Jan Fiala, Matěj Hruška, David Kobelka, Eliáš Měkota, Štěpán Petrů, Leoš Prokeš, Matěj Rychnovský, Dominik Sychra, Filip Šamšula, Jan Vajčner, Vojtěch Vondál, Tadeáš Všianský, Patrik Wágner, z kluků 2005 se v mužstvu dle potřeby objevili: Vladimír Hrabec, Marek Najer, Leoš Marek, Jakub Přikryl, Štěpán Různar, Adam Sivera a Adam Všianský,  ze starších žáků se několikrát do utkání zapojili: Martin Fiala, Dominik Kejík, Matěj Kopecký a Filip Sič.

Realizační tým mladšího dorostu tvořili: Tomáš Měkota, Stanislav Kobelka, Vladimír Petrů a Jan Havelka.

Text: Vladimír Petrů

 


© 2014 FC BOSKOVICE. V�ECHNA PR�VA VYHRAZENA.  CREATED BY WWW.BIZMARK.CZ