▪️A ▪️📰 ČLÁNEK + 📽 SESTŘIH

◾️FC Boskovice-Letovice – TJ Sokol Pohořelice 1:0 (0:0)

Sestava: Bednář – Cichra, Fadrný, Marek, Hlaváček, Paděra, Klepáček, Sychra L. (46′ Pokorný (90′ Sychra F.)), Sychra D., Novák (90′ Odehnal), Stara (68′ Kazda)

🟨65′ Stara, 83′ Pokorný, 90+1′ Novák, 90+4′ Hlaváček

👉🏻 První ze dvou domácích utkání v tomto týdnu odehrálo naše A mužstvo ve čtvrtek na státní svátek v Boskovicích proti nováčkovi z Pohořelic.

Zápas nabídl fanouškům ve sváteční den šance na obou stranách. Do první šance se dostal hostující Landšperský, jeho střela nenadělala domácímu brankáři Bednáři příliš problému, na druhé straně zahrozil Stara, jenže střelu poslal pouze do boční sítě. V 16. minutě se do velké šance řítil Koch, když běžel sám na brankáře, ale skvělým návratem se blýskl Cichra a zabránil střele. Pár minut na to měl druhou příležitost v zápase Stara, jenže nedokázal na první tyči uklidit míč do sítě. Chvíli poté v šanci zakončoval Hlaváček, ale ani on netrefil bránu soupeře. V 25. minutě se dostal do úniku Novák, jenže v poslední chvíli si dal dlouhý dotek s míčem a brankář svým výběhem nedovolil Novákovi zakončení. Ve 31. minutě se mohlo měnit skóre, Yatsyna poslal centr před bránu na Hrona, který hlavičkou dostal míč za záda Bednáře, ovšem praporek pomezního rozhodčího Chabiče vyletěl nahoru pro ofsajdové postavení. Ke konci poločasu se do obrovské šance dostal Lukáš Sychra, jenže jakoby se zalekl příležitosti a poslal míč ve velké šanci nad bránu. Poslední minuty poločasu přinesly nebezpečné střely Paděry a následně Dominika Sychra, jenže ani jedna nebyla úspěšná.

V úvodu druhého poločasu projel jako na skůtru mezi třemi hráči Hlaváček, našel pod sebou Klepáčka, jehož střelu vykopl na poslední chvíli hostující obránce z brány. V 50. minutě se již měnilo skóre, Roman Hlaváček si navedl míč na střed a zakroutil míč na zadní tyč – 1:0. Po vedoucím gólu Boskovic hosté z Pohořelic začali více držet míč na svých kopačkách, naopak ale nabídli prostor pro nebezpečné výpady našich hráčů, jeden z nich předvedl v 69. minutě Pokorný, jenž poslal míč před bránu, hosté dokázali míč odvrátit ale pouze na kopačku Klepáčka, který sice zakončil nebezpečně, ale hostující brankář byl včas na zemi a nedovolil zvýšení vedení. Na druhé straně o minutu později vyslal střelu z voleje směřující do šibenici hostující Vedral, domácí mají však v bráně Jindru Bednáře a ten opět neskutečným zákrokem podržel naše mužstvo. V 78. minutě zahrával Paděra standardku, na zadní tyči našel Cichru, jehož hlavička pouze trefila tyč.

Více se již ke konci utkání neudálo a tak naše A mužstvo vydřelo na domácím hřišti 3 body po výhře 1:0.

29 září, 2023