◾️ FC Boskovice – FK Mutěnice 6:1 (4:0)

🙋‍♂️ Sestava: Bednář – Závodný, Fadrný, Klepáček, Havelka, Sychra L., Paděra, Živný, Hlaváček, Pokorný, Minx

Střídali: Stara, Sychra F., Sychra D., Kazda

🎯 14′ Živný, 26′ Závodný, 39′ Pokorný 43′ Minx, 72′ vlastní, 86′ Stara

👉🏻V prvním domácím jarním zápase přivítaly Boskovice mužstvo z Mutěnic, které v prvním jarním kole remizovalo 1:1 na hřišti v Kuřimi.
Z posledních 10 vzájemných utkání Boskovice pouze jedinkrát Mutěnicím podlehly. I v sobotu měli hráči Boskovic lepší start do utkání. Ve 14. minutě vstřelil z protiútoku po centru Pokorného gól na 1:0 Viktor Živný. Mohlo být ještě veseleji již ve 21. minutě, jenže Lukáš Sychra po centru Hlaváčka trefil pouze tyč. Dalšího gólu se diváci dočkali ve 26. minutě, když se podruhé v zápase Pokorný ujal role nahrávajícího a připravil míč do šance Lukáši Závodnému, který střelou na bližší tyč nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:0. Pokorný připravil hned o minutu později další gólovou šanci pro Hlaváčka, jenže ten 100% šanci nevyužil. V následujících minutách mohly Boskovice vsítit další dvě branky, jenže v jednom případě viděl rozhodčí útočný faul Fadrného, a v druhém případě selhal Pokorný tváří v tvář hostujícímu gólmanovi. Ve 39. minutě podtrhl svůj výborný výkon v prvním poločase Pokorný, jenž na zadní tyči vcelku netypickým způsobem “uklidil” míč do branky soupeře – 3:0. Hráčům Boskovic to stále ještě nestačilo, a tak ve 43. minutě po individuální akci vstřelil gól na 4:0 Jan Minx.

Ve druhém poločase hráči Boskovic neproměnili množství příležitostí. Ve svých šancích postupně neuspěli Klepáček či Závodný. Skóre se změnilo až v 72. minutě, kdy po centru Stary, vracel míč před bránu Hlaváček, který si obránce Mutěnic srazil do vlastní sítě – 5:0. V 78. minutě udělali hráči Boskovic chybu v rozehrávce, kterou potrestal hostující Koplík a snížil na 5:1. Poslední slovo v zápase však měli domácí hráči, konkrétně Honza Stara, který svoji individuální akci v 86. minutě zakončil střelou na zadní tyč a stanovil konečný výsledek na 6:1.

✅ Za zmínku stojí i to, že v 73. minutě nastoupili do svého prvního zápasu v krajském přeboru mužů také dva hráči našeho dorostu, konkrétně Jakub Kazda a Dominik Sychra, věkem ještě mladší dorostenec. Ať se vám daří kluci!😊⚽️

Sestřih z utkání:

Další kolo zajíždí hráči Boskovic v sobotu 1.4. na hřiště do Kuřimi, kde hrají od 10:15. Přijeďte podpořit naše hráče ‼️