◾️ FC Boskovice-Letovice – FK Baník Ratíškovice 5:1 (2:1)

🎯 12’ Hlaváček, 39’ Novák, 50’ Hlaváček, 64’ Hlaváček, 77’ Novák

Sestava: Bednář – Sychra F., Fadrný, Klepáček, Cichra, Sychra L. (84’ Kazda), Paděra, Stříž, Hlaváček (84’ Najer), Novák (84’ Pokorný), Stara (82’ Sychra D.)

👉🏻 V sedmém kole zavítalo na náš trávník mužstvo z Ratíškovic. Již od samého začátku si naše A mužstvo začalo tvořit šance a hosty takřka do ničeho nepustili. Do první vážné příležitosti se dostal Fadrný po centru Stříže, jenže hostující brankář byl ve střehu. Ve 12. minutě se poprvé měnilo skóre zápasu, když na přesný Střížův centr si naskočil Roman Hlaváček – 1:0. O chvíli později se ve velké šanci objevil Novák, jenže jeho střela se nevešla mezi tři tyče. Ve 21. minutě se odhodlal ke střele Hlaváček a prověřil brankáře hostí, ten jeho střelu chytil. Ve 29. minutě se podruhé v utkání měnilo skóre. Po individuální akci vyrovnal Toman – 1:1. Do další šance se dostal Stara po chybě brankáře hostí, jenže nevyužil odkryté brány a následný centr nikoho z našich hráčů nenašel. Do poločasu se ještě jednou měnilo skóre a to ve 39. minutě, když Hlaváček hlavou našel volného Nováka a ten uklidil míč do sítě – 2:1. Ve 41. minutě mohl ohrozit bránu Boskovic hostující Ševčík, jenže jeho dalekonosná střela si cestu mezi tři tyče nenašla.

Druhý poločas začaly Boskovice aktivněji, hned v úvodu mohl navýšit vedení Novák, jenže Stara ještě před nahrávkou fauloval. V 50. minutě navýšil vedení Roman Hlaváček, když jej přesnou nahrávkou za obranu našel Stříž a Hlaváček udělal kličku brankáři – 3:1. Do další šance se dostal Paděra v 53. minutě, který ovšem místo zakončení volil nahrávku. Šance na straně Boskovic přibývaly každou minutou a bylo jen otázkou času, kdy padne další branka, ta přišla v 64. minutě, když opět po ose Stříž – Hlaváček se Roman Hlaváček dostal před brankáře, kterému udělal kličku a uklidil míč do prázdné branky. Roman tak završil svůj hattrick – 4:1. Naposledy se skóre měnilo v 77. minutě, když hostující brankář trefil míč do zad Novákovi a ten v tváří tvář brankáři nedal šanci – 5:1.

Boskovice mohli vstřelit v zápase více gólů, jenže 3 branky nebyly uznány z důvodu ofsajdového postavení, a tak konečný výsledek byl 5:1.

Roman Hlaváček se díky svému hattricku a asistenci dostal do výběru sestavy kola krajského přeboru. 😎

Další utkání odehraje naše A mužstvo v neděli 24.9.2023 v 16:00. V okresním derby se představí na hřišti v Ráječku.