▪️FC Boskovice – TJ Moravan Lednice – 0:0 (0:0)

Sestava: Svoboda – Cichra (83. minuta – Sychra F.), Fadrný, Dračka, Havelka, Klepáček (46. minuta – Závodný), Sychra L. (63. minuta – Odehnal), Hlaváček, Minx (14. minuta – Paděra), Stara, Pokorný (46. minuta – Novák)

👉🏻V posledním domácím zápase sezóny 2022/2023 se naše A mužstvo utkalo s týmem z daleké Lednice. Zápas nezačal pro Boskovice ideálně, již v 16. minutě musel pro zranění střídat Minx. V 17. minutě se do první vážné šance dostali hosté, jenže hostující Pálka nedokázal hlavičku nasměrovat do sítě domácích. O minutu později mohl využít rychlý protiútok hostující Mach, ovšem Svoboda vytáhl jeho střelu mimo bránu. Po půl hodině hry se do šance dostali taktéž domácí, Havelka našel na zadní tyči Hlaváčka, jenž vracel míč před bránu, jenže Fadrný ani Klepáček nedokázali míč dostat do sítě. O pět minut později Hlaváček centroval míč na zadní tyč, na který o centimetry nedosáhl Stara.

První poločas se domácím hráčům příliš nevydařil, naopak ve druhém poločase přebrali domácí hráči otěže zápasu na svoji stranu. Ve 48. minutě se k odraženému míči dostal Hlaváček, jenž nastřelil z voleje břevno. V 53. minutě mohl nachystat Stara lahůdku před prázdnou bránu Novákovi, jenže hostující brankář jeho záměr na poslední chvíli přečetl. V 58. minutě měl Hlaváček na hlavě gól, ovšem i nyní se ozval pouze zvuk břevna, dorážející Novák byl poté v ofsajdové pozici. V 80. minutě se osmělili taktéž hosté, Kleiber pronikl do vápna, ovšem skvělým zákrokem podržel náš tým Svoboda. Boskovice dostaly v poslední minutě možnost rohového kopu, Havelka poslal míč do vápna, jenže míč se po skrumáži odrazil bohužel jen půl metru vedle tyče hostů.

Sobotní zápas tak branku nepřinesl, ale vzhledem k dalším výsledkům předposledního kola soutěže je jasné, že naše A mužstvo skončí v sezóně 2022/2023 na 3. místě.

📽 Sestřih utkání:

Poslední utkání sezóny sehrají Boskovice tuto středu 14.6. od 17:00 v Líšni.

14 června, 2023