Konec sezóny 2022/2023 si naše týmy starších žáků U14 a U15 zpestřily účastí na turnaji ve Španělsku. V sobotu 17.6. jsme odletěli z Vídně do Barcelony. Někteří sice letěli vůbec poprvé v životě, ale všichni jsme let zvládli. Po příletu jsme se ubytovali ve městě Calella. V neděli na nás čekaly první zápasy, naše U14 v prvním zápase remizovala s týmem z F.C. Saint André de Cubzac (Francie) 1:1 a v druhém zápase smolně prohrála 1:2 s dalším francouzským týmem ES 16-2. Naopak starší kluci z U15 svoje zápasy s italskými souoeři s přehledem zvládli, když první zápas vyhráli 3:0 a ve druhém 6:0. Odpoledne na nás čekal zasloužený odpočinek na pláži v Calelle. V pondělí naši kluci z U14 první zápas remizovali 1:1 proti týmu ze Švédska (Tabergs SK) a druhý zápas těsně nezvládli a prohráli 0:1 proti řeckému FC Lido. Na U15 čekal v pondělí pouze jeden zápas, který rozhodl o tom, že si zahrajeme v semifinále, protože jsme zápas zvládli poměrem 4:0 proti týmu Ispra (Itálie). V pondělí večer jsme se společně s dalšími týmy zúčastnili slavnostního zahajovacího ceremoniálu ve sportovním centru ve městě Blanes. V úterý se konaly poslední zápasy, jak pro U14 tak pro U15. Kluci z U14 bohužel ani jeden zápas nevyhráli, když v prvním zápase podlehli francouzskému soupeři 1:3 a ve druhém zápase podlehli taktéž týmu z Francie 2:4. Na U15 čekalo v poledne semifinále proti týmu ASD Pirri z Itálie, po infarktovém zápase jsme postoupili na penalty do finále, ovšem ve finále jsme podlehli 1:2 týmu ASD Charvensod.
Kluci z U14 nakonec skončili na turnaji na 7. místě. Klukům z U15 se dařilo více, když si za celý turnaj připsali pouze jednu prohru ve finále, a tak nakonec skončili na skvělém 2. místě.
Další dny si naši kluci užili zejména na pláži nebo u bazénu v areálu hotelu. Předposlední den na nás čekal výlet do Barcelony. Z důvodu právě probíhající rekonstrukce stadionu Nou Camp, jsme mohli navštívit pouze přilehlé muzeum FC Barcelony. Kluci se mohli vyfotit u pohárů pro vítěze Ligy mistrů, a prohlédnout všechny doposud vyhrané trofeje právě klubem z Barcelony. Zbytek dne jsme trávili na pláži, kde se dokonce kluci odvážili vyzvat trenéry na zápas v plážovém volejbale.
Poslední den jsme trávili na pláži, po poledni jsme sedli do autobusu, který nás odvezl na letiště do Barcelony, odkud jsme odletěli do Prahy, kde jsme přistáli ve 20:00. Poté jsme se autobusem dostali zpět do Boskovic. Účastí na turnaji došlo k propagaci České republiky, Jihomoravského kraje i města Boskovice. Za podporu nejenom této akce děkujeme Národní sportovní agentuře , Jihomoravskému kraji i městu Boskovice. ❤️👍

18 července, 2023