▪️FK SK Bosonohy – FC Boskovice 2:1 (0:1)

Sestava: Bednář – Havelka, Fadrný, Klepáček, Závodný, Dračka, Paděra, Stara, Minx, Hlaváček, Novák

Střídali: Cichra, Pokorný

🎯 2′ Novák

👉🏻 V sobotu 6.5. zajíždělo naše A mužstvo k zápasu do Brna, kde od 10:30 čekal náš tým zápas proti Bosonohám, které bojují o záchranu v soutěži. Boskovice tak byly papírovým favoritem tohoto zápasu.

Naši hráči začali zápas velmi dobře, již ve 2. minutě využil nedorozumění v rozehrávce Novák a střelou na zadní tyč nedal domácímu brankáři šanci – 0:1. Novák měl hned o minutu později možnost zvýšit vedení, jenže nedokázal odražený míč uklidit do sítě domácích. Bosonohy se po úvodním šoku probudili ve 14. minutě, když zpoza vápna střílel Havel. Bosonohy poté zahrozili z rohového kopu, ovšem Závodný dokázal míč zastavit na první tyči. Náskok Boskovic mohl zvýšit ve 30. minutě Novák, jenže centr Havelky domácí stoper těsně před Novákem lehce ztěžoval.

Druhý poločas začal pro Boskovice nadějně, a to když Novák běžel v 53. minutě sám na brankáře, jenže domácího brankáře nepřekonal, bohužel cestu do brány si nenašla ani dorážka Minxe, kterou vyrazil domácí brankář. A tak přišel trest, domácí se dostali do zakončení z dlouhého autu, prodloužený míč nasměroval do brány Čoupek a srovnal na 1:1. V 63. minutě střílel za vápnem Paděra, ovšem jeho střelu opět zblokoval domácí brankář mimo bránu. Otěže zápasu od té doby převzal domácí celek, který chtěl zápas zvrátit ve svůj prospěch, hlavičku v 80. minutě dokázal Bednář skvělým zákrokem zkrotit. Bosonohy byly ke konci zápasu nebezpečnější, do další šance se dostali domácí v 86. minutě, jenže 100% šanci zahodil Havlík, když netrefil míč na malém vápně. Poslední šanci zápasu si vybojovali domácí. V nastavení dostali domácí možnost rohového kopu, balón se snesl na Pakostu, který osamocen hlavičkoval do protipohybu Bednáře – 2:1. Boskovice už šanci na odpověď nedostaly…

Sestřih z utkání:

Další zápas čeká Boskovice v sobotu 13.5. od 17:00, kdy na domácím hřišti přivítají Moravskou Slavii. Přijďte podpořit naše hráče a pomoct jim navrátit se na vítěznou vlnu.

9 května, 2023