▪️FK Baník Ratíškovice – FC Boskovice 0:4 (0:1)

Sestava: Bednář – Cichra, Fadrný, Klepáček, Závodný, Paděra, Živný, Minx, Stara, Novák Pokorný

Střídali: Hlaváček, Sychra L., Sychra F., J. Dračka

🎯 39′ Stara, 46′ Novák, 63′ Živný, 90′ Minx

👉🏻 Sobota 22.4. přinesla pro naše dorosty a A mužstvo měření sil v dalekých Ratíškovicích. V poledne se představil náš starší dorost, který však podlehl Ratíškovicím 2:1, mladší dorost poté zvládl své utkání a zvítězil 1:2. Závěr dne patřil v Ratíškovicích našemu áčku, které nezaváhalo a odvezlo si 3 body po vítězství 0:4.

V prvních minutách nejprve zahrozili domácí, ve 3. minutě se prosmýkl Venclík obranou až do našeho malého vápna, jeho střelu mu však zneškodnil Bednář. O chvíli později se objevil ve střelecké pozici Minx, jehož střela však do brány domácích nezamířila. To už začaly Boskovice přebírat otěže zápasu. Ve 39. minutě se probojoval do šance Novák, který naskočil do základní sestavy na den přesně po 6 měsících od zranění, které si odnesl z podzimního utkání s Ivančicemi. Střelu Nováka dokázal domácí brankář pouze srazit ke Starovi, který uklidil míč do šibenice domácích – 0:1. Na konci poločasu nabídl domácí obránce šanci Pokornému, který však tváří v tvář nepřekonal domácího brankáře, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Začátek druhého poločasu vyšel Boskovicím skvěle. Tak jak skončil první poločas, tak začal ten druhý – Minx vyslal svou nahrávkou Pokorného na steč, avšak ani napodruhé nedokázal Pokorný překonat v situaci 1 na 1 domácího brankáře, ovšem ten střelu pouze vyrazil k Novákovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. V 63. minutě poslal Závodný do úniku Minxe, který předložil míč Živnému před prázdnou bránu – 0:3. O 4 minuty později našel Závodný na penaltě Živného, kterému domácí brankář skvělým zákrokem odmítl vstřelení jeho druhé branky v zápase. Utkání se poté již poklidně dohrávalo. Až v 90. minutě poslal míč za obranu Paděra na rozběhlého Hlaváčka, který nachystal míč před prázdnou bránu Minxovi, který tak upravil konečný výsledek na 0:4.

📽 Sestřih z utkání:

Další zápas čeká Boskovice v neděli 30.4. od 16:30, kdy vyzvou v okresním derby Ráječko, které ještě na jaře nepoznalo jak chutná porážka, přijďte v neděli podpořit do Červené zahrady naše hráče.