▪️ FC Boskovice – SK Olympia Ráječko 2:1 (1:0)

Sestava: Bednář – Cichra, Fadrný, Klepáček, Závodný, Paděra, Živný, Minx, Stara, Novák Hlaváček

Střídali: Pokorný, Havelka, Dračka

🎯 29′ Pokorný, 71′ Minx

👉🏻 Bezmála 300 diváků se přišlo podívat v neděli odpoledne do Červené zahrady v Boskovicích na okresní derby. Boskovice na domácím hřišti přivítaly okresního rivala z Ráječka.

Že se zápasy mezi Boskovicemi a Ráječkem nehrají zrovna v rukavičkách ukázala hned první minuta, kdy ve slibné šanci byl nedovoleně zastaven Stara hostujícím Maňouškem, jenž za svůj zákrok viděl žlutou kartu. Boskovice si v prvním poločase vypracovaly množství šancí, získaly herní převahu, jenže žádná z šancí neznamenala změnu skóre. V 15. minutě se k míči dostal na zadní tyči Závodný, který nedokázal překonat brankáře Jurana, následný odražený míč se dostal k Živnému, který si však při střetu s obráncem přivodil zranění, po kterém nemohl pokračovat ve hře. Na jeho místo nastoupil Pokorný, který ve 29. minutě otevřel skóre zápasu na 1:0, když se nejlépe zorientoval ve vápně a prostřelil Jurana na přední tyči.

V druhém poločase se hra více vyrovnala. V 58. minutě se po nahrávce Cichry objevil sám před brankářem Novák, který nepřekonal Jurana. O 2 minuty později se uvolnil ve středu hřiště Minx, nachystal míč Novákovi, který opět nepřekonal hostujícího brankáře Jurana. A tak přišel trest, v 62. minutě poslal míč před bránu Žáček a osamocen na zadní tyči Souček srovnal na 1:1. Aby toho nebylo málo, v 70. minutě mohl otočit skóre Žáček, ovšem sám na zadní tyči nedokázal těžký míč dopravit do sítě domácích. Podruhé v tomto zápase se osvědčilo takzvané “nedáš-dostaneš” – Hlaváček si vzal na vlastní půlce míč, prošel přes 3 hráče a našel na malém vápně osamoceného Minxe, který nedal brankáři šanci – 2:1. V poslední dvacetiminutovce si Ráječko vypracovalo tlak, ovšem k vážnějšímu ohrožení branky domácích nedošlo. Naopak Boskovice zahrozily ještě jednou ze standardní situace, jenže Minx z úhlu netrefil bránu soupeře. O minutu později Ráječko chybovalo v rozehrávce, po nahrávce Minxe se dostal až před brankáře Novák, jenže ten nepřekonal výborně chytajícího brankáře hostí Jurana.

Boskovice tak v okresním derby vyhrály 2:1, a drží proti Ráječku sérii pěti výher v řadě.

📽 Sestřih z utkání:

Další zápas čeká Boskovice v sobotu 6.5. od 10:30, kdy zajíždí do Brna, kde vyzvou tým z Bosonoh.‼️