◾️ FC Boskovice-Letovice – FK Mutěnice 4:1 (1:1)

🎯 11′ Fadrný, 56′ Pokorný, 80′ Novák, 90+4′ Hlaváček

Sestava: Bednář – Cichra, Marek, Fadrný, Sychra D., Odehnal (52′ Klepáček (69′ Sychra L.)), Paděra, Hlaváček, Pokorný (87′ Sychra F.), Novák, Stara (87′ Všianský)

👉🏻 Páteční předehrávka 11. kola krajského přeboru mužů přinesl souboj mužstev Boskovice-Letovice a Mutěnic. Náš A tým tuto sezónu doma ještě neztratil ani bod a v pátek tomu nebylo jinak.

Do první šance se dostal Stara v 8. minutě, o minutu později po pohledné kombinaci na pravé straně odcentroval Pokorný a následně zakončoval Novák, brankář hostí Leznar však byl připraven. V 11. minutě se poprvé měnilo skóre, rohový kop z kopačky Paděry propadl až na zadní tyč, kde si ho našel Fadrný a nekompromisně střelou pod břevno nedal brankáři šanci – 1:0. V průběhu prvního poločasu bylo naše A mužstvo nebezpečnější a tvořilo si šanci za šancí, v 25. minutě se dostal do zakončení Pokorný, v těžké pozici nedokázal prostřelit hostujícího brankáře. O chvíli později se po centru Stary opět dostal do zakončení Pokorný, jenže střílel nepřesně. Ve 30. minutě byl před velkým vápnem faulován hostující Petrucha, Raisigl se ujal přímého kopu a krásnou střelou přes zeď srovnal skóre – 1:1. Boskovice byly dále nebezpečnější a ke konci poločasu si vypracovaly další šance, nejprve mohl zakončovat hlavou Cichra, jenže ho zradila stabilita, poté hlavičkoval Novák jen těsně vedle tyče.

Skóre se poté měnilo až v druhém poločase, v 56. minutě našel Stara rozběhlého Pokorného, ten si míč zasekl a střelou pod břevno poslal Boskovice do vedení – 2:1. Do další šance se dostal Fadrný, jeho hlavičku však chytil brankář Leznar. V 74. minutě se dostal Hlaváček až před brankáře, jenže jeho střela letěla mimo tři tyče. Mutěnice se do ojedinělé šance dostaly v 79. minutě, když střílel zpoza vápna Petrucha, ovšem z následného brejku zvýšil Novák na 3:1.

Ke konci utkání se do výborné šance po narážečce dostal Hlaváček, brankář však dokázal střelu vyrazit. V poslední minutě nastavení byl před vápnem faulován Novák. A když Mutěnice mají Raisigla, my máme Hlaváčka… Roman si vzal přímý kop ze stejného prostoru jako hostující Raisigl v prvním poločase a nechytatelnou střelou nedal brankáři šanci – 4:1.

Boskovice-Letovice tak i na šestý pokus v této sezóně doma vyhráli. 😎

Další utkání odehraje naše A mužstvo v neděli 22.10.2023 od 10:30 na půdě Sparty Brno.