◾️ FC Svratka Brno – FC Boskovice-Letovice 2:3 (2:2)

🎯 1′ Pokorný, 32′ Novák, 85′ Pokorný

🟨42′ Sychra D., 90′ Hlaváček

Sestava: Svoboda – Cichra, Marek (69′ Klepáček), Fadrný, Sychra D. (69′ Sychra F.), Paděra (69′ Odehnal), Stříž, Hlaváček, Pokorný (90+2′ Sychra L.), Novák, Minx (69′ Kazda)

👉🏻 Poslední utkání podzimní části sezóny odehrálo naše áčko na půdě Svratky Brno. Již při rozcvičce kluci zjistili, že proti nám bude nejen soupeř, ale taktéž soupeřovo hřiště, které ke konci podzimu již nebylo úplně v nejlepší kondici.

Zápas však začal pro nás nadmíru skvěle, již ve 25. vteřině utkání si na centr Minxe naběhl Pokorný a poslal nás do vedení – 0:1. V prvních deseti minutách jsme měli příležitosti na zvýšení skóre, avšak nejprve vychytal brankář Doležal Nováka, následně po pohledné kombinaci i Hlaváčka. V 19. minutě se Svratka dostala k rohovému kopu, míč ze zadní tyče domácí vrátili před bránu na osamoceného Kroupu, který prostřelil míč do sítě – 1:1. Po vyrovnání se hra vyrovnala, do šancí se začali dostávat i domácí. Ve 32. minutě unikl po straně Hlaváček, nachystal míč před prázdnou bránu Novákovi, a ten nás podruhé v utkání poslal do vedení – 1:2. To však netrvalo dlouho, ve 35. minutě nejprve domácí nastřelili břevno, na odražený míč však nejlépe zareagovali opět hráči Svratky a zpoza vápna vystřelil Kříž, který srovnal skóre – 2:2.

Druhý poločas byl na šance chudší, napomáhal tomu již docela zničený terén na místním hřišti, který donutil hráče často zjednodušit hru. Největší šanci Boskovic měl po centru Minxe na kopačce Novák. Svratka se do zajímavé příležitosti dostala po brejkové situaci, když velmi nebezpečně střílel za vápnem Kříž, střela o půl metru minula bránu. Utkání jsme strhli potřetí v zápase na svou stranu v 85. minutě, když se míč po souboji mezi střelci Novákem a Kroupou odrazil za záda domácí obrany, kam si nejrychleji naběhl Pokorný, a v tváří tvář brankáři poslal míč k tyči – 2:3.

Domácí na tuto branku do konce utkání nestihli zareagovat, a tak jsme si ze Svratky odvezli vydřené 3 body po vítězství 2:3.

Po vítězství 2:3 na Svratce skončíme po podzimní části na 2. místě, bod za vedoucí Kuřimí.

Děkujeme všem příznivcům, za neutuchající podporu v podzimní části sezóny a těšíme se na Vaši podporu i v příštím roce 2024. ☺️ Děkujeme!

15 listopadu, 2023