◾️SK Olympia Ráječko – FC Boskovice-Letovice 0:0 (0:0)

Sestava: Bednář – Sychra F. (67′ Sychra D.), Fadrný, Marek, Cichra, Sychra L. (67’ Najer), Paděra, Klepáček, Hlaváček, Novák, Stara (82’ Pokorný)

👉🏻Sedmé kolo krajského přeboru mužů nám přineslo první okresní derby sezóny. Naše A mužstvo zavítalo do Ráječka. Zápas byl od prvních minut bojovný, a hrálo se víceméně na středu hřiště mezi vápny. Do první šance se dostal v 10. minutě Hlaváček po centru Stary, střela mu však sjela a neohrozila tak svatyni Ráječka. O chvíli později dostal hodně prostoru ve vápně hostující Žáček, jeho střelu dokázala naše obrana zblokovat. Ve 21. minutě se sám před brankářem objevil Hlaváček, brankář domácích Juran byl velmi rychle z brány u Hlaváčka a jeho střelu dokázal zablokovat. Ve 27. minutě mohl domácí Holík hlavičkou z rohového kopu vstřelit první gól, jeho střela ale těsně minula tyč.

Druhý poločas zpočátku příliš šancí nepřinesl. Až v 60. minutě chyboval při rozehrávce brankář Ráječka Juran, odkopem trefil nohu útočníka Nováka, ten bohužel nedokázal šanci využít. V 64. minutě rozjel ze středu hřiště akci domácí Tenora, poslal míč na stranu hřiště a sám si naběhl na centr, jeho zakončení hlavou a následný zákrok našeho brankáře Bednáře, který poslal míč na tyč, bychom zařadili mezi ty s ligovými parametry. S šancemi se ke konci utkání roztrhl pytel, v 78. minutě dostal míč na lajnu Hlaváček a centrem našel na zadní tyči Nováka, ten však nedokázal míč dopravit do brány. V 86. minutě utekl po lajně Pokorný, jeho střelu vyrazil Juran těsně nad hlavu dobíhajícího Nováka i Hlaváčka. Z následného rohového kopu mohly Boskovice rozhodnout o utkání, jenže hlavička Fadrného skončila jen na břevně branky Ráječka.

Další šance již zápas nepřinesl, branky jsme tak v zápase neviděli a oba týmy se rozešli po remíze 0:0.

Tento týden nás čeká tzv. “anglický”, ve čtvrtek hraje naše A mužstvo na domácím hřišti proti nováčkovi z Pohořelic od 16:00, v neděli opět na domácím hřišti se představí náš A tým od 15:30 proti týmu z Moravské Slavie Brno.

25 září, 2023