◾️FC Boskovice-Letovice B – Vysočany-Šošůvka 2:0 (1:0)

🎯 22’ Opluštil, 75’ Opluštil

🟨45′ Kaderka, 70′ Stanček, 86′ Jurka

Sestava: Svoboda – Stanček, Müller (87’ Pelíšek), Fidler, Odehnal, Opustil, Stria, Proč, Kaderka (46’ Petrů), Jirka, Matviienko (65’ Vlk)

👉🏻 V sedmém kole okresního přeboru na sebe narazily dva týmy okupující horní příčky tabulky.

Od prvních minut byl zápas velice opatrný, mužstva se mezi sebou oťukávala a šancí bylo pomálu. Do první šance se dostal hostující Šíbl, jeho hlavička si však cestu mezi tři tyče nenašla. K prvnímu ohrožení branky hostí se dostal ve 14. minutě Preč, jenže jeho střela nenadělala příliš problémů brankáři Zouharovi. Ve 22. minutě se poprvé měnilo skóre, Preč zahrál rohový kop na přední tyč, na který si naběhl Opluštil a poslal míč za záda brankáře – 1:0. O minutu později mohlo být ještě veseleji, když Odehnal sklepl míč na Kaderku, který si pohrál s obráncem Vysočan, ovšem jeho střela těsně minula branku. Hosté se dostávali do svých šanci zejména díky rychlému Koskovi, který ve 25. minutě utekl celé obraně, jeho střelu však vyrazil Svoboda. Ve 39. minutě to byl opět hostující Kosek, který si pokopl míč a utekl obráncům, jenže jeho střela letěla mimo tři tyče.

Úvod druhého poločasu vyšel lépe domácím, v 50. minutě se po skvělé nahrávce Preče dostal za obranu Matviienko, jehož střelu však dokázal zlikvidovat včasným výběhem brankář hostí. V 60. minutě začali být velmi nebezpeční hosté, nejprve si s hlavičkou hostujícího Svobody poradil domácí Svoboda v bráně, o chvíli později domácí mužstvo zachránilo po střele Krátkého břevno. Tlak hostujícího mužstva přerušil v 75. minutě Opluštil, který si míč navedl na střed a “rohlíkem za háčky” na zadní tyč nedal brankáři šanci – 2:0. V 76. minutě mohl Opluštil završit svůj hattrick jenže jeho oblouček přes brankáře skončil metr od tyče. V 87. minutě mohl ještě snížit hostující Wágner, domácím však podruhé v zápase pomohla branková konstrukce.

Více se v zápase již nestalo a tak domácí tým i posedmé v řadě dokázal vyhrát, tentokrát 2:0, a po sedmi zápasech mají plný počet bodů.

K dalšímu utkání zajíždí naše benfika v neděli 1.10.2023 do Doubravice. Začátek utkání je v 15:30.