◾️ FK Mutěnice – FC Boskovice-Letovice 0:4 (0:2)

🎯 9’ Miloš Pokorný, 24’ Miloš Pokorný, 58’ Miloš Pokorný, 78’ Jiří Fadrný

Sestava: Bednář – Cichra, Fadrný, Černý (66’ Kazda), Preč (66’ Sychra D.), Paděra, Klepáček, Najer (46’ Sychra L.), Minx, Pokorný, Stara (66’ Všianský)

👉🏻 Ve 26. kole jsme zajížděli netradičně v pátek k utkání do Mutěnic, kde na nás čekal fantasticky připravený trávník, který v krajském přeboru nemá konkurenci.

Do utkání jsme vstoupili velice dobře, již v 9. minutě nás do vedení po centru Stary poslal Pokorný – 0:1. Za nedlouho poté poslal Cichra do úniku Pokorného, ten obešel brankáře, následně však přišel o míč, když chtěl celou situaci ještě vyšperkovat. Další šanci měl z přímého kopu Paděra, brankář Leznar jeho pokus vytáhl mimo. Domácí si první šanci vypracovali v 15. minutě, Koštuřík však střílel nepřesně. Ve 24. minutě přidal druhou branku v zápase Pokorný, po nahrávce Minxe udělal kličku brankáři a zvýšil na 0:2. O tři minuty později běžel opět po nahrávce Minxe sám na brankáře Pokorný, tentokrát mu však Leznar kličku přečetl. Mutěnice se do velké šance dostali ve 31. minutě, střelu Čepila vychytal Bednář. Ke konci poločasu mohl Pokorný dovršit hattrick, ale brankář Leznar byl proti. Aby toho nebylo málo v poslední minutě první půle se opět vytáhl domácí brankář Leznar, tentokrát v minisouboji proti Starovi.

Úvod druhé půle přinesl opět naši šanci, podruhé v utkání byl ovšem Leznar úspěšnější než Stara. V 54. minutě si na roh naskočil Klepáček, jeho hlavička skončila v rukavicích naděje domácích držícího Leznara. V 58. minutě dovršil Pokorný hattrick, po nahrávce Stary tentokrát nedal brankáři šanci – 0:3. Galavečer neproměňování našich šancí pokračoval v 71. minutě, Cichra dostal míč na úroveň penalty, opět však Leznar podržel Mutěnice skvělým zákrokem. V 77. minutě jsme se dostali do další gólovky, v situaci dva na brankáře jsme si však nepohlídali ofsajdové postavení… V 78. minutě musel sám kapitán Fadrný ukázat našim útočníkům, jak proměňovat šance, na půlce vybojoval míč, a sám poté i akci zkušeně zakončil – 0:4. Jenže jakoby si kluci z něj nevzali příklad, v 85. minutě mohl uklízet míč do branky Všianský, míč si však chtěl ještě zpracovat a z šance nic nebylo. Naši impotenci v zakončení dokončil v 86. minutě Pokorný, který snad v tomto zápase mohl dát klidně 7 branek.

Z Mutěnic jsme tak dovezli 3 body po výsledku 0:4, zápas klidně mohl skončit větším rozdílem.

V dalším kole se představíme na domácí půdě v sobotu 25.5. od 17:30, když ve šlágru kola přivítáme Spartu Brno. Přijďte podpořit naše hráče.