◾️ FC Boskovice-Letovice – TJ Moravan Lednice 8:2 (5:1)

🎯 9′, 88′, 90′ Novák, 26′, 37′, 71′ Stříž, 11′ Stara, 18′ vlastní

🟨 80′ Odehnal

Sestava: Bednář – Cichra (74′ Všianský), Fadrný, Dračka, Havelka, Paděra (74′ Odehnal), Klepáček (74′ Marek), Stříž (81′ Sychra F.), Hlaváček, Novák, Stara (58′ Sychra L.)

👉🏻 První zářijová neděle v areálu v Červené zahradě patřila fotbalu. Naše A mužstvo přivítalo 100 km vzdálenou Lednici a na cestu zpět ji nabalilo 8 gólů.

Již v 9. minutě otevřel skóre Novák, kterého ve vápně našel Stříž. O 2 minuty později přečetl zpětnou přihrávku na brankáře Stara, fanoušci byli “zvědaví, co s tím udělá”, Jenda si poradil náramně a zvýšil na 2:0. Boskovice dál pokračovaly v úvodním tlaku, v 16. minutě střílel Hlaváček, jehož střelu brankář zblokoval. O 2 minuty později hledal Hlaváček ve vápně Nováka, k němuž sice centr nedoletěl, ale obránce Lednice si ho srazil do vlastní brány – 3:0. Ve 26. minutě bylo ještě veseleji, ke střele zpoza vápna napřáhl Stříž a překonal brankáře Lednice – 4:0. Ve 37. minutě opět skóroval Stříž, když po ose Havelka-Novák-Stříž, se poslední jmenovaný dostal až do zakončení, kde prostřelil hostujícího brankáře – 5:0. Ve 42. minutě se do zakončení na bránu dostali taktéž hráči Lednice, Pálka narazil míč Brovchenkovi a ten snížil na 5:1.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe hostům, nejprve v 51. minutě Pálka nastřelil tyč, v 58. minutě se opět měnilo skóre, hostující Wolgemuth si našel centr z rohového kopu a snížil na 5:2. V 60. minutě se z tribuny ozvalo “budíček Boskovice” a tak naši hráči opět zapnuli. V desetiminutovce mezi 60. a 70. minutou se dostal do střelecké příležitosti Novák, který minul branku. O chvíli později centroval do vápna Havelka, našel Nováka, který hlavičkou rozvlnil síť Lednické svatyně, ovšem pro ofsajd nebyl gól uznán. O další minutu později našel Hlaváček na zadní tyči Havelku, který hlavičkou dopravil míč do branky Lednice, ovšem opět pro těsný ofsajd nemohl být gól uznán. O pár minut později se zase do střelecké pozice dostal Novák, jenže opět netrefil branku. Skóre se měnilo až v 71. minutě, když střelu Hlaváčka doklepl do sítě Stříž a dokonal tak první hattrick v zápase – 6:2. Možnost ke snížení dostali hráče Lednice v 74. minutě, jenže Osička nedokázal trefit míč do odkryté brány Boskovic. V 88. minutě vyvez míč přes celé hřiště Havelka, našel za obranou Hlaváčka, který milimetrovým centrem našel ve vápně Nováka, který zvýšil na 7:2. V 90. minutě si vzal míč Havelka, našel na druhé straně volného Všianského, který celou akci ocukroval nahrávkou před prázdnou bránu Novákovi, který tak dokonal druhý hattrick v zápase a zvýšil na na konečných 8:2.

Díky svým hattrickům se Jan Novák a Michal Stříž dostali do výběru sestavy kola krajského přeboru.

Boskovice nedali Lednici šanci a zvítězili na domácím hřišti 8:2. K dalšímu utkání naše A mužstvo zajíždí na hřiště do Bosonoh, začátek utkání je v sobotu 9.9.2023 v 16:30.

6 září, 2023