◾️ FC Sparta Brno – FC Boskovice-Letovice 1:3 (1:2)

🎯 5′ Novák, 27′ Pokorný, 66′ Hlaváček

🟨90′ Hlaváček

Sestava: Bednář – Sychra F., Marek, Fadrný, Cichra, Sychra L. (90′ Kazda), Paděra, Hlaváček, Pokorný (90′ Najer), Novák (86′ Všianský), Stara (82′ Sychra D.)

👉🏻 Naše A mužstvo v neděli 22.10. vyhrálo v těžkém zápase proti kvalitní Spartě Brno a poprvé v této sezóně si dovezlo z venkovního utkání plný počet bodů.

Boskovice měly výborný vstup do utkání, ve 3. minutě ze standardní situace ohrozil branku Hlaváček. V 5. minutě se naše áčko ujalo vedení, Pokorný rozjel akci po pravé straně, přesunul hru na levou stranu, odkud Stara našel svým centrem Nováka – 0:1. Ve 14. minutě však Sparta vyrovnala, centr ze strany prodloužil Stehlík na Košuta, a ten prostřelil Bednáře – 1:1. Ve 27. minutě poslal Novák do úniku Pokorného, ten si míč zasekl a střelou na zadní tyč nedal brankáři šanci – 1:2. Ke konci poločasu se v šanci ještě ocitl Novák, jenže tísněn v souboji nedokázal zakončit.

Úvod druhého poločasu vyšel lépe domácím, ti hned v první minutě druhého poločasu nedokázali využít šanci po centru z pravé strany na Stehlíka. O chvíli později se do šance dostal Košut, jeho zakončení nemělo dostatečnou přesnost. Boskovice naopak hrozily z rychlých protiútoků, do jednoho z nich se dostal Stara, který nabídl míč pod sebe Hlaváčkovi, ten však nezakončil s dostatečnou razancí, při následné dorážce byl Novák v ofsajdu. Sparta poté hrozila zejména ze standardních situaci. Hra se v průběhu druhého poločasu vyrovnala a v 66. minutě nachytal výše postaveného brankáře Hlaváček a zvýšil vedení – 1:3. Sparta ke konci utkání měla tlak a vypracovala si množství rohových kopů, kde nás často zachránilo fotbalové štěstíčko.

Další branka už nepadla, a tak si naše áčko poprvé připsalo v této sezóně výhru na půdě soupeře. Zároveň náš A tým natáhl šňůru zápasů bez porážky na 11. 😎

Další utkání odehraje naše A mužstvo v sobotu 28.10.2023 od 14:00 na domácím hřišti ve šlágru kola proti Krumvíři.