◾️ FC Boskovice-Letovice – TJ Tatran Rousínov 2:0 (1:0)

Sestava: Bednář – Cichra (84’ Sychra L.), Fadrný, Dračka, Havelka (80’ Sychra F.), Paděra, Minx (75’ Klepáček), Stříž, Hlaváček, Novák, Stara

🎯 37’ Hlaváček, 79’ Stříž

👉🏻 A mužstvo minulý týden nevstoupilo do nové sezóny podle svých představ. V prvním domácím utkání sezóny 2023/2024 vyzvali v Letovicích tým z Rousínova, který jsme však naposledy dokázali porazit v roce 2019.

Do zápasu však náš A tým vstoupil velmi aktivně, v 11. minutě Minx našel na zadní tyči Hlaváčka, který byl však těsně bráněn obráncem Rousínova, a tak branku soupeře nedokázal ohrozit. V 16. minutě poprvé vážně ohrozili naši branku hráči Rousínova, konkrétně se do zakončení dostal Pavlík, když ho v nadějné šanci našel dobře hrající Zbořil. V prvním poločase poté hrozili jen domácí hráči, ke střele se dostal Minx, jenže trefil pouze boční síť. Ve 24. minutě se odhodlal vyvést míč Dračka, skvěle našel Stříže, ten ovšem nedokázal v tváří tvář překonat brankáře Rousínova Řepku. O chvíli později centroval před bránu Stara na nabíhajícího Nováka, který jen těsně nedosáhl na míč. Ve 37. minutě se domácí dočkali vedoucí branky, Roman Hlaváček svoji levačkou poslal míč na zadní tyč a otevřel skóre – 1:0. Ve 40. minutě poslal míč před bránu Stříž, jenže hráči Rousínova Paděrovi dokázali střelu zablokovat a Hlaváček poté následnou dorážkou netrefil bránu soupeře.

Na začátku druhého poločasu mohl poslat Boskovice-Letovice do dvoubrankového vedení Stara, jenže nedokázal výborný centr Minxe přetavit hlavičkou v gól. Poté začali hrozit hosté, nejprve se ke střele dostal Pavlík, následně poté Rozehnal, ovšem s oběma střelami si dokázal domácí brankář Bednář poradit. Uklidnění pro naše mužstvo přišlo v 79. minutě, když centroval před bránu Stara na Nováka, který ještě dokázal najít v lepší pozici Stříže, který lobem překonal hostujícího brankáře – 2:0.

Boskovice tak porazili Rousínov na hřišti v Letovicích poměrem 2:0 a dokázali tým z Rousínova porazit poprvé od roku 2019.

K dalšímu utkání zajíždí naše A mužstvo k nováčkovi soutěže do Rajhradic v neděli 27.8.2023, začátek utkání je naplánován na 17:00.‼️

23 srpna, 2023